Tot 15.000 de profesori vor fi daţi afară, la toamnă
Scris de Cotidianul.ro
În urmă cu o săptămână, ministrul Educaţiei, Daniel Funeriu, a aruncat vina pe presă că ar fi anunţat alarmist ştirea disponibilizării celor 15.000 de profesori şi că ar fi mai puţini. Astăzi însă a fost adoptată de Senat ordonanţa guvernului care prevede concedierea celor 15.000 de cadre didactice.
Etichete: Revista presei




















