Mâine, poliţiştii stau la pândă la trecerile de pietoni
Scris de Cotidianul.ro
Ce le pregătesc poliţiştii, mâine, şoferilor? O zi de pândă pe la trecerile de pietoni, din mai multe oraşe, pentru a vedea dacă sunt respectate dispoziţiile legale referitoare la acordarea priorităţii de trecere a pietonilor de către şoferi. Această măsură a fost luată după ce s-au înregistrat de la începutul anului 17 morţi şi 150 de răniţi, toţi accidentaţi pe zebră.
Etichete: Revista presei




















