eMAG a vandut plasme cu 180 de lei
Scris de Daniel Ionascu
eMAG.ro, cel mai mare retailer online de produse electronice din Romania, a vandut pentru o scurta perioada cu 180 de lei in loc de 2.700 de lei sau notebook-uri de 130 de lei fata de 1.800 de lei.
Nu, nu este vreo promotie, doar ca intre orele 2 noaptea si 9:30 dimineata, din cauza unei probleme de interconectare intre serverele interne si centrele de date preturile pentru 463 de produse au fost schimbate. Adica unele au fost afisate mult mai mici fata de cele reale iar la altele au fost mult mai mari.
Compania a anuntat ca va suporta diferenta de pret pentru preturile crescute iar cei care au comandat televizoarele, calculatoarele si celelalte produse “la reducere” le vor primi exact la banii afisati in acel moment. Ca urmare, eMAG va suferi o paguba estimata la 132.000 de lei.
Etichete: comunicate, emag, intern, netbook, stiri, televizoare




















