RADET nu mai are bani să-şi plătească creditele. Primăria Capitalei preia parţial datoriile
Scris de Cotidianul.ro
Din cauza lipsei de bani, creditele făcute de Regia Autonomă pentru Distribuţia Energiei Termice (RADET) în perioada 1997-1998, vor fi restituite parţial de către Primăria Capitalei. În valoare totală de 45 de milioane de euro, creditele au fost folosite pentru reabilitarea sistemului de termoficare în Bucureşti.
Etichete: Revista presei




















