Apple este chemata in instanta din cauza iPhone 4

Scris de

Companiile Apple si AT&T au fost actionate in instanta din cauza unor probleme depistate la noul iPhone 4. Camera foto a iPhone-ului, care poate indeplini multiple sarcini, pare sa fie  o problema mare pentru antena si pentru receptiile acesteia.

Numerosi utilizatori ai noului iPhone 4 s-au plans ca semnalul telefonului se intrerupe daca telefonul este tinut intr-o anumita pozitie, mai ales daca antena este atinsa cu mana. Totodata, utilizatorii acuzau in reclamatiile lor ca receptarea semnalului provoaca si anumite dureri de cap.

Desi Steve Jobs le-a spus utilizatorilor, prin intermediul unui e-mail, ca nu exista niciun fel de problema legata de receptarea semnalului, Apple si AT&T au primit o serie de actionari in instanta privind aceasta problema a iPhone-ului.

Sursa: The Huffington Post
Sursa foto: NY Daily News

Etichete: , , , , , , , ,

EscapeReality Escape Rooms

Lasa un comentariu

Va rugam sa comentati la subiect si sa nu ii jigniti pe ceilalti interlocutori. In caz contrar, comentariul nu va fi aprobat sau va fi editat. Va multumim.