Apple este chemata in instanta din cauza iPhone 4
Scris de Andreea Bota
Companiile Apple si AT&T au fost actionate in instanta din cauza unor probleme depistate la noul iPhone 4. Camera foto a iPhone-ului, care poate indeplini multiple sarcini, pare sa fie o problema mare pentru antena si pentru receptiile acesteia.
Numerosi utilizatori ai noului iPhone 4 s-au plans ca semnalul telefonului se intrerupe daca telefonul este tinut intr-o anumita pozitie, mai ales daca antena este atinsa cu mana. Totodata, utilizatorii acuzau in reclamatiile lor ca receptarea semnalului provoaca si anumite dureri de cap.
Desi Steve Jobs le-a spus utilizatorilor, prin intermediul unui e-mail, ca nu exista niciun fel de problema legata de receptarea semnalului, Apple si AT&T au primit o serie de actionari in instanta privind aceasta problema a iPhone-ului.
Etichete: Apple, AT&T, defectiuni, extern, iPhone, migrene, reclamatii, stiri, utilizatori




















