“Şofez, deci plantez!”, sâmbătă, pe Cheiul Dâmboviţei
Scris de Cotidianul.ro
Bucureștenii sunt invitați să participe la evenimentul de lansare a proiectului “Şofez, deci plantez!”, care va avea loc sâmbătă, de la ora 11.00. Se vor planta 400 de platani pe o distanţă de aproximativ 2 kilometri, pe malul drept al Dâmboviţei, începând de la intersecţia Pod Vitan (zona târgului de maşini Vitan), pe sensul de mers pe Splaiul Independenţei spre Autostrada Soarelui.
Etichete: Revista presei




















