Capitală Culturală Europeană, peste 11 ani
Scris de Cotidianul.ro
Un oraş din România va mai putea fi Capitală Culturală Europeană abia peste 11 ani, numai cu insistenţe şi numai dacă mai multe oraşe din ţară încep pregătirile cât mai curând şi intră într-o competiţie internă, a declarat pentru Agerpres actorul Constantin Chiriac, directorul Teatrului din Sibiu.
Etichete: Revista presei




















