Ce vreau să spun:Trei plăci de beton peste România

Scris de

De ce nu merge? Toate ţările izbutesc progrese mai mici sau mai mari, în timp ce noi ne chinuim şi ne împiedicăm în noi înşine. Pentru prima oară nu mai putem da vina pe ruşi sau pe contextul istoric. Sau pe geopolitică. Acum avem şi banii la vârful nasului şi nu izbutim să-i luăm şi să începem adevărata modernizare a ţării. De ce nu putem porni o mişcare de schimbare a ţării? Uneori îmi răspund ca nea Gheorghe de pe prispă. Pentru că nu avem cu cine! Nu avem oamenii care ne trebuie. Nu există români capabili să se ridice la înălţimea unor nevoi istorice? S-ar putea să nu găsim destule argumente pentru un răspuns pozitiv.

Etichete:

EscapeReality Escape Rooms

Lasa un comentariu

Va rugam sa comentati la subiect si sa nu ii jigniti pe ceilalti interlocutori. In caz contrar, comentariul nu va fi aprobat sau va fi editat. Va multumim.