FMI cere introducerea a două noi taxe în sistemul bancar
Scris de Cotidianul.ro
Fondul Monetar Internaţional (FMI) a propus introducerea a două noi taxe în sistemul bancar, dintre care una pe profituri, se arată într-un raport destinat statelor G20, preluat de Reuters. Ministrul britanic al Finanţelor, Alistair Darling, a salutat raportul FMI şi a afirmat că instituţiile financiare “trebuie să răsplătească cumva societăţile în care operează”.
Etichete: Revista presei




















