În Kîrgîzstan nu e loc decât pentru o singură bază militară
Scris de Cotidianul.ro
Preşedintele kîrgîz, alungat din capitală, a acceptat să demisioneze, după ce a primit un ultimatum din partea noii puteri sprijinite de Moscova. Incertitudinea planează asupra viitorului său şi al bazei SUA din Kîrgîzstan, atât timp cât liderii de la Moscova şi Washington nu ajung la o înţelegere în acest sens. Revoltele, pe care analiştii le pun pe seama prezenţei militarilor SUA, s-au soldat până acum cu aproape 100 de morţi.
Etichete: Revista presei




















