În martie s-au vândut cu 51% mai multe maşini noi faţă de februarie
Scris de Cotidianul.ro
Deşi e criză, românii au cumpărat mai multe maşini noi în luna martie faţă de februarie. Astfel, înmatriculările de autoturisme noi au crescut cu 51%, la 4.027 unităţi, însă au scăzut cu 50% faţă de aceeaşi lună a anului trecut, arată datele Direcţiei Regim Permise Conducere şi Înmatriculare a Vehiculelor (DRPCIV).
Etichete: Revista presei




















