Românii au consumat 37 de milioane de cutii de medicamente în ianuarie
Scris de Cotidianul.ro
În prima lună a acestui an, românii au beneficiat de 36,8 milioane de cutii de medicamente, adică 94% din piaţă, din care 24 de milioane au fost medicamente cu prescripţie, 12 milioane de unităţi au fost vândute fără prescripţie, iar în spitale au fost utilizate două milioane de unităţi de medicamente.
Etichete: Revista presei




















