Şoferii, amendaţi după modelul bulgăresc
Scris de Cotidianul.ro
Poliţia Rutieră va propune Guvernului adoptarea modelului bulgăresc de sancţionare a şoferilor care încalcă legea. Acesta constă în eliberarea unui tichet odată cu permisul, care va fi reţinut în momentul în care şoferul este sancţionat. Tichetul se va înapoia doar în momentul în care şoferul plăteşte amenda.
Etichete: Revista presei




















