Studenţii, nemulţumiţi de condiţiile din cămine
Scris de Cotidianul.ro
Mass-media protestează sau studenţii? Asta a fost dilema care m-a încercat odată ce am ajuns în faţa Ministerului Educaţiei. Aşteptam să-i găsesc pe cei 400 de studenţi care anunţau cu surle şi trâmbiţe că vor picheta ministerul, însă erau doar o mână de oameni, încolţiţi de mulţi reporteri de televiziune şi fotoreporteri de la ziare. Nimeni nu striga, nu era nici o pancartă, linişte totală, dar eram la protest. Am reuşit să mă strecor printre un grup de studenţi ca să dezbatem „ofurile” care i-au scos în stradă.
Etichete: Revista presei




















