Suntem pe locul doi în UE la inflaţie
Scris de Cotidianul.ro
România se plasează pe locul al doilea în Uniunea Europeană (UE) în funcţie de majorarea preţurilor de consum din martie, de 4,2%, în raport cu aceeaşi lună din 2009, după ce în februarie a ocupat aceeaşi poziţie, inflaţia anuală medie la nivelul blocului comunitar fiind de 1,9%, potrivit Eurostat
Etichete: Revista presei




















