Ungaria spune “Nu” proiectului Roşia Montană
Scris de Cotidianul.ro
Ambasadorul Republicii Ungare la Bucureşti, Füzes Oszkár, a declarat joi, în timpul unei vizite în judeţul Alba, că Ungaria este în continuare împotriva proiectului minier de la Roşia Montană, pentru că nu are încredere în tehnologia folosită în cadrul acestuia.
Etichete: Revista presei




















