Barcelona castiga El Clasico!

Scris de

ibrahimovicCatalanii au reusit sa treaca, la limita (1-0), de rivalii din Madrid, in derby-ul de traditie al Primera Division. Desi madrilenii ar fi putut sa preia conducerea in prima repriza, atunci cand Kaka i-a pasat lui Ronaldo, iar acesta, ramas singur cu Valdes, a sutat in portarul spaniol, Ibrahimovic a rezolvat meciul in minutul 55, inscriind din careu, cu o executie din voleu.

Cu aceasta victorie, Barcelona urca pe prima pozitie a Primerei Division, acumuland 30 de puncte si devansand-o chiar pe adversara de duminica seara, Real Madrid, care ramane cu 28 de puncte si trece pe pozitia secunda.

Sursa: Renne

Etichete: , , , , , ,