Cum se facea publicitate in epoca de aur?

Scris de

Puteti afla marti, pe 23 noiembrie, incepand cu ora 17:30 in Club A, in cadrul evenimentului AdComunism – Conferinta “Publicitate cutezatoare. Romania, perioada comunismului”, organizat de membrii cercului de publicitate Madvertisers, al Facultatii de Litere, Universitatea Bucuresti.

Prin participarea la conferinta puteti afla cum se facea publicitate cand in magazinul Alimentara nu gaseai decat spanac la borcan, iar sticlele stateau singure la coada la lapte. Puteti face schimburi instructive de experienta cu fosti soimi ai patriei care va vor relata despre valoarea capitalului de brand al tigarilor Kent, sapunurilor Rexona si al sticlelor de Pepsi produse in fabrica 30 Decembrie.

Epoca de aur” e definita de momentul cand porumbul era de doi metri, iar planul cincinal se atingea in patru ani si jumatate, cand leul facea pui doar daca il depuneai la CEC, cand se purta sloganul “Nicio masa fara peste” si nu existau experti in diete, cand slagarele erau despre macarale si brandingul de tara despre vacantele la Sovata. Aflati care erau beneficiile emotionale ale bomboanelor cubaneze si amintiti-vă gustul dulce si tare al celei mai ieftine femei, Eugenia.

Participand la AdComunism, preveniti si combateti sedentarismul, va mentineti conditia intelectuala si o permanenta buna dispozitie.

Seara va fi incheiata de un recital Mircea Vintila si de after party.

Sursa: Renne
Sursa foto: Club A

Etichete: , , , , ,

EscapeReality Escape Rooms

Lasa un comentariu

Va rugam sa comentati la subiect si sa nu ii jigniti pe ceilalti interlocutori. In caz contrar, comentariul nu va fi aprobat sau va fi editat. Va multumim.