Directia 5 a adus romantismul pe scena Clubului A
Scris de Andrada Radu
Directia 5 a revenit miercuri seara pe scena Club A dupa 10 ani si a sustinut cel de-al unsprezecelea concert marca “40 de concerte aniversare”. Baietii au interpretat multe dintre melodiile romantice din discografia lor, dedicand concertul cuplurilor de indragostiti. Printre acestea s-au numarat “Caut altceva”, “Cineva”, “Decembrie”, cea din urma parca special ca sa ne aminteasca ca vine anotimpul rece.
Formatia a reusit sa adune un numar mare de studenti, care au fredonat alaturi de formatie melodie dupa melodie. Una dintre tinerele din public, o studenta straina, a fost foarte incantata de concert si a declarat ca va mai asculta pe viitor melodiile Directiei 5.




















