Si Mos Craciun bea bere neagra

Scris de

Evenimentele Club A 40 de ani continua cu un concert special sub titulatura “Si Mos Craciun bea bere neagra!”, pe 15 decembrie, incepand cu orele 23:00, sustinut de trupa Blackbeers.

Cantece de Craciun irlandeze si britanice interpretate intr-o maniera punk-rock personalizata vor fi intercalate in repertoriul obisnuit al formatiei.

Formatia a fost infiintata in Oradea in 1999 de Peter Moynahan (liderul trupei) si a inceput activitatea cantand muzica traditionala irlandeza intr-un format acustic. Din 2005 abordeaza genul celtic-rock si, dupa o intrerupere de 2 ani, timp in care si-a mutat resedinta in Bucuresti, trupa reapare pe scena in 2010, cu ocazia Zilei Irlandei, intr-o componenta aproape noua, de data aceasta intr-o maniera de celtic/irish rock si influente punk.

Componenţa actuala a trupei este: Peter Moynahan – voce, chitara; Stike Molnar – flaut, voce; Sebastian Nazarevscky – chitara; Doina Stan – vioara; Alia Talos – voce, percutii; Adi Comorasu – bass si Razvan Staicut – tobe.

Evenimentul este organizat in colaborare cu Asociatia Culturala Romano-Irlandeza, iar biletul va avea obisnuitul pret studentesc de 10 lei.

Sursa: Renne
Sursa foto: Club A

Etichete: , , , , , ,

EscapeReality Escape Rooms

Lasa un comentariu

Va rugam sa comentati la subiect si sa nu ii jigniti pe ceilalti interlocutori. In caz contrar, comentariul nu va fi aprobat sau va fi editat. Va multumim.